Elektryk w służbie misyjnego szpitala w Bagandou

Pan Jacek Ćwięka, świecki wolontariusz, który w minionym adwencie odpowiedział na naszą prośbę o fachową pomoc dla szpitala w Bagandou w Republice Środkowoafrykańskiej powrócił już do kraju po spełnieniu swojej misji. W szpitalu wybudowanym dzięki kolędnikom misyjnym leczy się każdego dnia dziesiątki pacjentów, którzy szukają pomocy przybywając do Bagandou często dziesiątki kilometrów. Wraz z panem Jackiem do pracy w szpitalu wyruszeła również dentystka, pani Monika Wieczorek, która podjęła się pomocy naszym czarnym braciom w gabinecie stomatologicznym przygotowanym przez naszych misjonarzy. Niestety wiele instalacji elektrycznych a także dentystyczny fotel odmówiło posłuszeństwa. Dlatego pan Jacek za pierwsze zadanie do wykonania otrzymał naprawę tego skomplikowanego urządzenia, a także naprawę i konserwację wszystkich urządzeń produkujących prąd: agregatu prądotwórczego oraz instalacji paneli słonecznych. Zadanie udało się zrealizować, a pan Jacek po krótkiej, ale owocnej wizycie w Bagandou powrócił już do Polski.

Przypominamy, że proboszczem parafii w Bagandou jest ks. Mieczysław Pająk, a w szpitalu pracują świeccy misjonarze: p. Izabela Cywa - dyrektor szpitala oraz p. MAgdalena Iwan oraz wolontariusze świeccy: p. Sara Matelska oraz wspomniana p. Monika Wieczorek - pod opiekuńczym wzrokiem ks. Marka Muszynskiego.