SAM DLA MŁODYCH

W dniach od 11 do 13 października 2019 r. w Domu Formacji Misyjnej im. Księdza Jana Czuby w Czchowie odbyła się pierwsza sesja kolejnego wydania Szkoły Animacji Misyjnej dla młodzieży. Opiekunem duchowym był ksiądz Stanisław Wojdak. Z młodzieżą pracowali animatorzy, którzy wcześniej także ukończyli SAM. Program weekendowego spotkania był bardzo napięty. W programie znalazła się m.in. modlitwa różańcowa odmawiana w różnych językach. Ks. Stanisław wygłosił również konferencje na temat wartości modlitwy.

Nie zabrakło przede wszystkim spotkania z Jezusem podczas Eucharystii i adoracji.

Spotkanie było również okazją do przygotowania przedsięwzięcia kolędników misyjnych.

SAM ugruntowuje w młodych ludziach świadomość duchową i misyjną, pozwala nabyć wiedzę, którą mogą wykorzystać w środowiskach parafialnych, grupach młodzieżowych oraz pozwala zostać członkiem misyjnego wolontariatu.