LISTOPADOWE SPOTKANIE TARNOWSKIEGO WOLONTARIATU MISYJNEGO

W dniach 10-11 listopada odbyło się trzecie powakacyjne spotkanie Tarnowskiego Wolontariatu Misyjnego (TWM). Młodzi, którzy stanowią skrzydło TWM, spotkali się już w niedzielny wieczór. Był to czas na wspólną Eucharystie, adorację, wysłuchanie konferencji formującej duchowość chrześcijańską oraz na dyskusję dotyczącą funkcjonowania i działań TWM.

Ponierdziałkowy czas pobytu rozpoczął się wspólną celebracją Porannej Modlitwy Kościoła, konferencją o modlitwie i wspólną rozmową na temat tworzącej się grupy młodzieżowej, jako skrzydła TWM.

W południe spotkały się wspólnie obie grupy, młodzi i starsi, łącznie 32 osoby na wspólnej formacji duchowej. Zaczęła się ona konferencja z cyklu „Żyjemy misją”. Potem była wspólna Eucharystia z kazaniem, która wypadła we wspomnienie św. Marcina. Część wspólną zakończył obiad, po czym młodzi udali się do swoich domów, zaś starsi kontynuowali swoja formację, podczas której zastanawiali się nad przyszłością funkcjonowania TWM. Całość zakończyła się adoracją oraz modlitwą za naszych misjonarzy, a zwłaszcza za tych w Kazachstanie, którzy w sobotę 9 listopada świętowali 20-rocznice istnienia administratury apostolskiej w Atyrau.

Zachęcamy wszystkich, którzy chcą włączyć się w Tarnowski Woluntariat Misyjny na kolejne nasze spotkanie, które odbędzie się w sobotę 14 grudnia w sali misyjnej Wyższego Seminarium Duchownego w Tarnowie.

GALERIA ZDJĘĆ