AKTUALNOŚCI
Jak przygotować kolędników misyjnych? porady i prezentacje z Iwkowej.

Dzięki uprzejmości p. Aliny Zięć animatorki PDMD z parafii w Iwkowej prezentujemy Wasm materiały do pomocy w przygotowaniu misyjnego kolędowania. Warto z nich skorzystać! A oto i one...

Dodano: Czytaj całość
Misjonarz tarnowski, ks. Mirosław Gucwa biskupem w Bouar

Od kilku lat diecezja Bouar oczekiwała na nowego biskupa diecezjalnego. Dzisiaj dotarła ta wspaniała wiadomość z Watykanu, że ks. Mirosław Gucwa od 1992 roku pracujący w diecezji Bouar w Republice Środkowoafrykańskiej, został mianowany ordynariuszem tej diecezji.

Dodano: Czytaj całość
Tarnowski Wolontariat Misyjny rozwija skrzydła

Kolejne spotkanie Tarnowskiego Wolontariatu Misyjnego odbył się w Sali Misyjnej tarnowskiego seminarium duchownego. Zgromadziło blisko 30 misyjnych wolontariuszy, którzy pragną włączyć się czynnie w pomaganie misjom i misjonarzom, nie tylko wyruszając na inny kontynent, lecz również posługując tutaj na miejscu, w naszej diecezji na miarę swoich możliwości oraz charyzmatów.

Dodano: Czytaj całość
„Papiery wartościowe” – czyli jak w Afryce zbudować studnię z makulatury?

Nasza akcja „Makulatura na misyjne studnie” ogarnęła całą tarnowską diecezję, ale także dotarła aż do Krakowa i do Biecza w okolicach Gorlic. Już około 120 parafii, szkół, przedszkoli, zakładów produkcyjnych oraz biur zadeklarowało udział w naszym przedsięwzięciu.  Po dwóch tygodniach zbiórki przekroczyliśmy 50 ton makulatury, chociaż odwiedziliśmy zaledwie małą część miejsc, gdzie gromadzone są nasze „papiery wartościowe”. Zobacz galerię zdjęć...

Dodano: Czytaj całość
Misyjna radość w Radłowie - posłanie ks. Tomasza Fajta do Boliwii

W sobotę, 18 listopada, we wspomnienie liturgiczne bł. Karoliny Kózka, w Radłowie biskup  tarnowski Andrzej Jeż posłał na misje ks. Tomasza Fajta. Ks. Tomasz pojedzie do Boliwii na 4 grudnia.

Dodano: Czytaj całość
1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11