AKTUALNOŚCI
Podsumowanie misyjnego kolędowania

Zakonczyliśmy tegoroczne dzieło kolędników misyjnych. W przedsięwzięciu tym, w prawie 420 parafiach wzięło udział ponad 20 tysięcy dzieci, a odwiedziły one, jak co roku, około 150 tys. mieszkań i domów. Zebraliśmy ponad 1 mln 600 tyś. zł. Dziękujemy wszystkim, którzy włączyliu się w to wielkie dzieło kolędników misyjnychZOBACZ GALERIĘ ZDJĘĆ Z DFM W CZCHOWIE

Dodano: Czytaj całość
Elektryk w służbie misyjnego szpitala w Bagandou

Pan Jacek Ćwięka, świecki wolontariusz, który w minionym adwencie odpowiedział na naszą prośbę o fachową pomoc dla szpitala w Bagandou w Republice Środkowoafrykańskiej powrócił już do kraju po spełnieniu swojej misji. 

Dodano: Czytaj całość
Z wizytą misyjną w Republice Środkowoafrykańskiej

Wikariusz biskupi ds. misji, ks. Krzysztof Czermak od 10 lutego odwiedza naszych misjonarzy pracujących w Republice Środkowoafrykańskiej i Kamerunie.W Republice Środkowoafrykańskiej pracuje 9 tarnowskich księży oraz 2 osoby świeckie. 

Dodano: Czytaj całość
Wielki finał konkursu tematycznego kolędników misyjnych

Konkurs tematyczny kolędników misyjnych zakończony w radosnej misyjnej atmosferze. Zwycięzcą tegrocznej edycji została parafia w Słotowej, rodzinna parafia ks. Jana Czuby, męczennika z Republiki Kongo. Zapraszamy do GALERII ZDJĘĆ...

Dodano: Czytaj całość
BOLIWIA - Nie żyje Helena Kmieć, wolontariuszka z Polski

Nie żyje Helena Kmieć, wolontariuszka z Polski, która pracowała w prowadzonej przez siostry Służebniczki Dębickie, a wybudowanej dzięki Kolędnikom Misyjnym z diecezji tarnowskiej, ochronce dla dzieci w boliwijskiej Cochabambie. Napastnik zaatakował ją nożem. Wolontariuszka zmarła od odniesionych ran mimo natychmiastowej pomocy medycznej. 

Dodano: Czytaj całość
1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11