Pierwsze posłanie misjonarza na Kubę - ks. Stanisław Knurowski z Rajbrotu

W Rajbrocie 13 czerwca bp Andrzej Jeż dokonał pierwszego w diecezji tarnowskiej uroczystego posłania misjonarza na Kubę - to ks. Stanisław Knurowski, który na Kubę wyleci już 2 lipca.

Spotkanie Tarnowskiego Wolontariatu Misyjnego w wakacyjnej perspektywie

Serdecznie zapraszamy na ostatnie już przed wakacjami spotkanie Tarnowskiego Wolontariatu Misyjnego - 23 czerwca  przy tarnowskiej katedrze od 17:00 - 20:00. Tym razem gośćmi naszego spotkania będą Magdalena Słowik i Małgorzata Pietrucha - świeckie misjonarki, które przez ostatnie 2 lata pracowały z dziećmi i młodzieżą głuchoniemą w Kamerunie.

Odznaczenie dla misjonarza z Muchówki, ks. Mariana Sajdaka

Orderem Zasługi Rzeczypospolitej Polskiej został uhonorowany ks. Marian Sajdak, pochodzący z naszej diecezji misjonarz ze Zgromadzenia Księży Misjonarzy Saletynów. W imieniu Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej aktu dekoracji dokonał minister Adam Kwiatkowski.

Dodano: Czytaj całość
Trzech nowych kapłanów fideidonum z Tarnowa

Trzech naszych kapłanów dołączy do grona misjonarzy fideidonum wyruszając z Tarnowa na trzy kontynenty: Ks. Paweł Dąbrowa, ks. Tomasz Kaczor oraz ks. Piotr Dydo-Rożniecki. Kapłani otrzymali oficjalne skierowania naszego bpa Andrzeja Jeża do pracy misyjnej.

Dodano: Czytaj całość
Formacja misyjna dla członkiń i członków róż żywego różańca

W dniu 9 czerwca w Domu Formacji Misyjnej w Czchowie miała miejsce formacja misyjna dla członkiń i członków róż żywego różańca. Wzięło w niej udział 40 osób z 9 parafii. Najliczniej reprezentowana była parafia pw. Wszystkich Świętych w Sobolowie (12 osób) oraz pw. św. Jakuba w Brzesku (11 osób). Gościem spotkania był ks. Paweł Tabiś, misjonarz od kilku lat posługujący w Czadzie. ZOBACZ GALERIĘ...

1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11