TARNOWSKI WOLONTARIAT MISYJNY

W dniu 6 września 2017 zawiązała się grupa Tarnowskiego Wolontariatu Misyjnego (TWM), która regularnie prowadzi swoje formacyjne spotkania. Członkowie podejmują też konkretne zadania wolontariackie. Wolontariat tworzą zarówno osoby dorosłe, jak i młodzież. Zapraszamy do udziału w naszej grupie.

DZIECI PIERWSZOKOMUNIJNE DLA DZIECI KRAJÓW MISYJNYCH

Misyjny dzień w Białym Tygodniu uświadamia dzieciom ich „eucharystyczny” udział w misji Chrystusa, otwiera ich serca, oczy i ręce na dzieci całego świata, wychowuje do misji ze względu na miłość Chrystusa, zjednoczenie i komunię z Nim.

Dodano: Czytaj całość
"STUDNIA NA DIACIE - BŁOGOSŁAWIEŃSTWO DLA NAS I NASZYCH SĄSIADÓW" - REPUBLIKA KONGA - KS. KAROL KUŹMA

Ks. Karol Kuźma posługuje w Republice Konga od 2017 r.  Dzięki kolędnikom misyjnym diecezji tarnowskiej na terenie jego misji powstała studnia, która jest wielkim udogodnieniem zarówno dla samej misji, jak i okolicznych mieszkańców.

"NO CÓŻ…, TO JEST ŚMIESZNE ALBO ŻAŁOSNE" - KAMERUN - P. EWA GAWIN

Pani Ewa Gawin od trzydziestu lat pracuje na kameruńskiej ziemi jako misjonarka świecka. W kolejnym liście opisuje następny etap zmagań z koronawirusem na tych terenach, wskazując na pewne paradoksy i niekonsekwencję w stosowaniu się do zaleceń, które często bywają niemożliwe do wyegzekwowania w tamtejszej rzeczywistości.

W CAŁYM KRAJU OD 16 MARCA TRWA STAN WYJĄTKOWY - PERU - KS. ROBERT ZAJĄC

Ks. Robert Zając posługuje w Peru prawie 18 lat, z czego 13 przyszło mu spędzić w Pampas. Tutaj też wraz ze swymi parafianami przeżywa trudy w walce z rozprzestrzeniającą się pandemią.

1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11