Kościół w Chromtau i jego budowniczy, ks. Piotr Kluza

Budowniczym kościoła konsekrowanego w Chromtau przez bpa Andrzeja Jeża jest ks. Piotr Kluza. Ks. Piotr przybył do Chromtau jako proboszcz w maju 2011 r. (wcześniej był tu jako wikariusz od VII do X 2008, zaraz po przybyciu do Kazachstanu). Zaczął starania o budowę kościoła zaraz po objęciu funkcji proboszcza.

Kazachstan - duszpasterska podróż Biskupa Tarnowskiego Andrzeja Jeża

9 czerwca 2017 roku ks. Biskup Andrzej Jeż rozpoczął duszpasterską podróż do Kazachstanu, której celem jest konsekracja kościoła w Chromtau oraz spotkania z kapłanami naszej diecezji posługującymi w tym kraju. A są nimi ks. Dariusz Buras, ks. Piotr Kluza, ks. Łukasz Niemiec, ks. Janusz Potok, ks. mgr Robert Pyzikm oraz ks. Kamil Bachara.

Wakacyjne Spotkanie Misjonarzy w Warszawie

Od wtorku do czwartku w CFM w Warszawie odbywało się ogólnopolskie Wakacyjne Spotkanie Misjonarek i Misjonarzy. O. Kazimierz Szymczycha, sekretarz Komisji misyjnej witając grupę 100 misjonarzy, przybyłych ze wszystkich kontynentów  przypomniał, że Centrum Formacji Misyjnej jest ich domem.

Dodano: Czytaj całość
Papież Franciszek ogłosił przesłanie: „Misja w centrum wiary chrześcijańskiej”

Papież Franciszek 4 czerwca ogłosił przesłanie na tegoroczny Światowy Dzień Misyjny, który będzie obchodzony w październiku pod hasłem: „Misja w centrum wiary chrześcijańskiej”.

Dodano: Czytaj całość
Tarnowscy księża rozpoczynają misyjne przygotowania

Sześciu kapłanów diecezji tarnowskiej rozpoczyna przygotowania do wyjazdu na misje. Biskup tarnowski Andrzej Jeż skierował ich do pracy duszpasterskiej, którą podejmą na misyjnych terenach.

1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11