BISKUP LESZEK WZIĄŁ UDZIAŁ W UROCZYSTOŚCI W MOUNGOUNDOU-SUD

Niemal trzy dni swojej wizyty w Republice Konga ks. biskup Leszek przeznaczył na przejazd i uczestniczenie w uroczystości w misji Moungoundou-Sud, położonej ponad 200 kilometrów na północ od Dolisie. Przybycie do tej miejscowości, po drodze, która dla Europejczyka jest praktycznie nieprzejezdna, miało miejsce 8 grudnia około godz. 18.00. Na szlaku prowadzącym do kościoła zebrał się tłum ludzi, liczący ponad 500 osób. Ksiądz biskup został przywitany przez młodzież, obdarzony kwiatami, a następnie zająwszy miejsce na czele wspomnianej grupy, piechotą udał się do kościoła. Tutaj pozdrowił wszystkich, którzy wyszli na jego powitanie.

WIZYTA BISKUPA LESZKA LESZKIEWICZA W REPUBLICE KONGA

Mijający rok 2018 przyniósł ze sobą dwie rocznice dotyczące misyjnego zaangażowania księży diecezji tarnowskiej w Republice Konga. W maju minęło 45 lat obecności naszych misjonarzy w Kościele kongijskim, a pod koniec października 20 lat od śmierci księdza Jana Czuby, jedynego polskiego misjonarza fideidonisty, który zginął śmiercią męczeńską na południu kraju w Loulombo.

Dodano: Czytaj całość
KOLĘDNICY MISYJNI 2018 - W GRUDNIU ODWIEDZAJĄ DOMY A 12 STYCZNIA SPOTYKAJĄ SIĘ W SZYMBARKU !

Rozpoczęły się przygotowania do dwudziestej szóstej edycji kolędników misyjnych. W tym roku nie będą dostępne materiały w wersji papierowej (tzw. Broszura). Scenka kolędnicza, hymn, projekty, liturgie rozesłania i zakończenia, a także terminy dni formacyjnych dla kolędników w Czchowie w Domu Formacji Misyjnej udostępnione są w zakładce KOLĘDNICY MISYJNI na naszej stronie.

DNI FORMACJI MISYJNEJ DLA KOLĘDNIKÓW W CZCHOWIE

Rozpoczęły się zapisy na Dni Formacji Misyjnej dla kolędników misyjnych w diecezjalnym ośrodku w Czchowie. Zapraszamy kolędników, a ich opiekunów do zaproponowania swoim podopiecznym tej formy spędzenia czasu ferii zimowych.

KSIĄDZ GRZEGORZ KUBALICA POSŁANY DO PERU

W dniu 14 listopada w kościele parafialnym pw. Świętego Krzyża i Matki Bożej Bolesnej w Dębicy biskup tarnowski Andrzej Jeż wręczył krzyż misyjny i posłał na pracę ewangelizacyjną do Peru miejscowego rodaka ks. Grzegorza Kubalicę.

1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11