POSŁANIE MISJONARZA

W dniu 23 września w kościele w Dąbrowie Tarnowskiej bp Andrzej Jeż wręczył krzyż misyjny ks. Pawłowi Dąbrowie, posyłając go do podjęcia  misyjnych zadań w Republice Środkowoafrykańskiej.

XXIII SPOTKANIE MISJONARZY DIECEZJALNYCH W DOMU FORMACJI MISYJNEJ NA KOZIEŃCU

W dniu 10 września w Domu Formacji Misyjnej im. ks. Jana Czuby w Czchowie odbyło się XXIII Spotkanie Misjonarzy Diecezjalnych przebywających na urlopie. Przybyło dziewiętnastu aktualnie pracujących misjonarzy, a wśród nich bp Mirosław Gucwa.

KS. KAZIMIERZ STEMPNIOWSKI O OSTATNICH ZMAGANIACH EWANGELIZACYJNYCH W BOLIWII

Ks. Kazimierz Stempniowski niemal od czternastu lat pracuje na boliwijskiej ziemi. W niniejszym liście opisuje ostatnie wydarzenia związane z rozprzestrzeniającą się pandemią koronawirusa. Pisze ogólnie o sytuacji w kraju, ale też o swojej misji i swoich doświadczeniach.

TARNOWSKI WOLONTARIAT MISYJNY

W dniu 6 września 2017 zawiązała się grupa Tarnowskiego Wolontariatu Misyjnego (TWM), która regularnie prowadzi swoje formacyjne spotkania. Członkowie podejmują też konkretne zadania wolontariackie. Wolontariat tworzą zarówno osoby dorosłe, jak i młodzież. Zapraszamy do udziału w naszej grupie.

DZIECI PIERWSZOKOMUNIJNE DLA DZIECI KRAJÓW MISYJNYCH

Misyjny dzień w Białym Tygodniu uświadamia dzieciom ich „eucharystyczny” udział w misji Chrystusa, otwiera ich serca, oczy i ręce na dzieci całego świata, wychowuje do misji ze względu na miłość Chrystusa, zjednoczenie i komunię z Nim.

1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11