Zmarł ks. Józef Kordek, długoletni misjonarz w Republice Konga

W dniu 13 sierpnia 2018 r. w szpitalu w Saumur we Francji, zmarł ks. Józef Kordek, długoletni misjonarz w Republice Konga. Na kongijskiej ziemi spędził 23 lata. Swoją pracę misyjną zaczął w Owando, stolicy diecezji na północy Konga.

Prymicje biskupie w Pisarzowej

W dniu 12 sierpnia w Pisarzowej, w rodzinnej parafii biskupa Mirosława Gucwy, miały miejsce jego parafialne prymicje. Wzięło w nich udział ponad trzydziestu księży.

Misyjne posłanie do Brazylii ks. Przemysława Podobińskiego

W dniu 8 sierpnia w parafii pw. św. Pana Jezusa Miłosiernego i św. Andrzeja Apostoła w Ciężkowicach biskup tarnowski Andrzej Jeż wręczył krzyż misyjny i posłał na pracę ewangelizacyjną do Brazylii miejscowego rodaka ks. Przemysława Podobińskiego.

Dodano: Czytaj całość
Najmłodsza członkini Tarnowskiego Wolontariatu Misyjnego wyjechała wraz z rodzicami na Ukrainę - pisze Tarnowski Gość Niedzielny

Antosia razem z rodzicami włączyła się w ostatni etap posługi tarnowskich wolontariuszy na Ukrainie, obejmujący troską dzieci chore onkologicznie i ich rodziny. ZOBACZ GALERIĘ ZDJĘĆ Z POSŁUGI WOLONTARIUSZY...

Diecezjalne prymicje biskupa Mirosława Gucwy w Limanowej

W dniu 4 sierpnia w Limanowej miały miejsce diecezjalne prymicje biskupa Mirosława Gucwy, który od lutego 2018 r. jest pasterzem diecezji Bouar w Republice Środkowoafrykańskiej. Obecny był biskup tarnowski Andrzej Jeż kolega szkolny i seminaryjny biskupa z Afryki.

1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11