Kardynał Émile Biayenda, arcybiskup Brazzaville - 40ta rocznica zamordowania

Kardynał Émile Biayenda, arcybiskup Brazzaville,  został uprowadzony, a następnie zamordowany 23 marca 1977 w Republice Konga. Jest jednym z trzech kardynałów, którzy w XX wieku przypłacili życiem swe posługiwanie dla Kościoła.

24 marca - Dzień Misjonarzy Męczenników

24 marca 2017 r. obchodzimy w Kościele po raz dwudziesty piąty Dzień Misjonarzy Męczenników. Wspominamy wtedy wszystkich zamordowanych misjonarzy i pracowników duszpasterstwa, którzy zginęli z powodu swojej wiary w Jezusa Chrystusa.

Dodano: Czytaj całość
"Gdzie misjonarze - tam nadzieja" - Niedziela "Ad Gentes"

Tradycyjnie już II niedziela Wielkiego Postu jest obchodzona w Polsce jako Dzień Modlitwy, Postu i Solidarności z Misjonarzami. W tym roku 12 marca hasłem Dnia są słowa "Gdzie misjonarze - tam nadzieja"

Wizyta ks. Czermaka w Kamerunie

W Kamerunie w Bertoua nasze świeckie misjonarki odwiedził ks. Krzysztof Czermak. We wspomnianym mieście funkcjonuje szkoła dla dzieci głuchoniemych i z innymi upośledzeniami założona przez panią Ewę Gawin w 2006 roku w skromnych pomieszczeniach tzw. centrum alfabetyzacji.

MAKULATURA I KOLOROWY ZŁOM NA MISJE

Rozpoczynamy kolejny etap misyjnego dzielenia: „Makulatura na misyjne studnie” oraz „Kolorowy złom na misyjny dzwon”. Pod tymi hasłami kryją się ogromne możliwości naszej pomocy potrzebującym w krajach misyjnych. Poprzez zbiórkę makulatury oraz kolorowego złomu możemy pomóc naszym misyjnym braciom i siostrom uzyskać dostęp do czystej wody przez budowę studni głębinowych oraz w zakupie kościelnego dzwonu do misyjnej kaplicy, a także budowie szkoły podstawowej dla pigmejów w Afryce. Pobierz plakat...

1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11