MWB DLA MŁODZIEŻY

Od 26 lipca do 6 sierpnia 2022 r. w Domu Formacji Misyjnej im. ks. Jana Czuby w Czchowie-Kozieńcu odbył się kolejny turnus Misyjnych Wakacji z Bogiem. Wzięło w nim udział 16 uczestników ze szkół ponadpodstawowych. Wakacyjny wypoczynek był połączony z modlitwą, formacją misyjnego ducha i dobrą zabawą. Misyjna oaza przebiegała pod hasłem „Wolni, aby kochać”. Poprzez rozważanie kolejnych fragmentów Ewangelii uczestnicy poznawali chrześcijańskie rozumienie pojęć wolności i miłości oraz uczyli się ich zastosowania w praktyce. Służyły temu misyjne spotkania: z siostrami Kanosjankami: Gabrielą, Heleną, Różą i Mary oraz z tarnowskim misjonarzem, ks. Markiem Dziedzicem, posługującym na co dzień w Republice Centralnej Afryki oraz z p. Gabrielą Pyzią.

Młodzi zabierają ze sobą z Kozieńca nie tylko dobre wspomnienia, ale i ogień Ducha Świętego, by w swoim codziennym życiu być misjonarzami Chrystusa, wolnymi aby kochać.