XXV SPOTKANIE MISJONARZY DIECEZJALNYCH I POSŁANIA NA PRACĘ MISYJNĄ I SYNOD MISYJNY DZIECI

W dniu 16 sierpnia w Górze Motycznej odbyło się XXV Spotkanie Misjonarzy Diecezjalnych przebywających na urlopie. Przybyło piętnastu misjonarzy z pięciu krajów Afryki i Ameryki Płd., a wśród nich bp Mirosław Gucwa. Z misjonarzami spotkał się również biskup tarnowski Andrzej Jeż. Miejsce spotkania zostało wybrane ze względu na uroczyste posłanie misyjne, jakie miało miejsce w kościele parafialnym.

***********************************

W kościele pw. Chrystusa Króla w Górze Motycznej biskup tarnowski Andrzej Jeż wręczył krzyż misyjny i posłał na pracę misyjną do Republiki Środkowoafrykańskiej miejscowego rodaka ks. Krzysztofa Ferenca i p. Katarzynę Kępę z parafii Łękawica. Nowo posłani misjonarze już wkrótce podejmą posługą w Bagandou. Ks. Krzysztof w miejscowej parafii, a p.Katarzyna w szpitalu wybudowanym i utrzymywanym przez kolędników misyjnych diecezji tarnowskiej.

W kościele obok posłania wspomnianych misjonarzy miało również miejsce posłanie czwórki dzieci na Synod Misyjny Dzieci w Warszawie. Dzieci pochodzą z trzech parafii naszej diecezji: Chomranic, Nawojowej i Szymbarku i będą na wspomnianym Synodzie reprezentować wszystkie dzieci diecezji tarnowskiej zaangażowane w działalność PDMD.