MISYJNA FORMACJA RÓŻ RÓŻAŃCOWYCH

W dniu 17 września 2022 r. w Domu Formacji Misyjnej im. ks. Jana Czuby w Czchowie miała miejsce formacja misyjna dla róż żywego różańca. Przybyło na nią 56 osób z pięciu parafii diecezji tarnowskiej: pw. Marii Teresy Ledóchowskiej i pw. św. Józefa w Muszynie, pw. Chrystusa Króla w Górze Motycznej, pw. Narodzenia NMP w Złockiem (reprezentowana przez wiernych ze Szczawnika) i pw. św. Jakuba w Powroźniku. Goście spotkania był ks. Jacek Kwiek, który kilkanaście lat misyjna posługę podejmuje w Republice Środkowoafrykańskiej.

Ci, którzy taką formację przeszli chociaż raz, w swoim zapale o troskę rozkrzewiania wiary w świecie, potrafią z róż różańcowych uczynić zaplecze dla misji. Do roku 2022, kiedy mija 200 lat od powstania Dzieła, z takiej formacji skorzystało blisko 5 tys. osób. Przybywały one przeważnie jako kilkuosobowe „delegacje” reprezentujące róże różańcowe z danej parafii. We wspomnianej formacji wierni z Góry Motycznej uczestniczyli ze swoim proboszczem – ks. Józefem. Jest to jakby odpowiedź na ostatnie wydarzenie, jakie miało miejsce w tamtej wspólnocie – posłanie do pracy misyjnej w Republice Środkowoafrykańskiej jej rodaka ks. Krzysztofa Ferenca.