TYDZIEŃ MISYJNY W PARAFII IMIENIA NMP W CHOMRANICACH ORAZ W SZKOLE PODSTAWOWEJ W KLĘCZANACH

Przeżywanie Tygodnia Misyjnego w chomranickiej wspólnocie parafialnej rozpoczęło się uroczyście Eucharystią, podczas której Ognisko Misyjne przygotowało obstawę liturgiczną. Dzięki dobroci jednego z księży misjonarzy oraz innych osób mogliśmy reprezentować różne ludy świata z ich oryginalnymi strojami i rekwizytami. Wydział Misyjny naszej diecezji umożliwił nam zarówno skompletowanie kostiumów jak i zorganizowanie kiermaszu szkolnego podczas Tygodnia Misyjnego. W Niedzielę Misyjną mieliśmy radość udostępnić parafianom zwiedzanie wystawy z eksponatami z kilku egzotycznych krajów.

Również w Szkole Podstawowej w Klęcczanach podczas „Misyjnych chwil” wyznaczone klasy prezentowały przez kolejne dni tygodnia krótki materiał związany z charakterystyką poszczególnych kontynentów… W tym barwnym tygodniu uczniowie i nauczyciele ubierali się w kolorach symbolizujących dany kontynent misyjny. Było naprawdę pięknie! Cieszymy się, że mogliśmy także zaprosić do naszej szkoły ks. Stanisałwa Wojdaka wraz z wolontariuszami, którzy uczestniczyli w Stażu Misyjnym.

Dzięki Bożemu błogosławieństwu przeżyliśmy dobry i radosny czas twórczej współpracy i zabawy w szczytnym celu dzielenia się tym co mamy – z tymi, którzy nie mają nawet podstawowych środków do życia. Służył temu kiermasz misyjny, na który część rekwizytów została przygotowana i przyniesiona przez dzieci oraz nauczycieli. Cały dochód z kiermaszu został przeznaczony na pomoc ludziom w misyjnych krajach, szczególnie zaś tamtejszym dzieciom.

Nie zabrakło najważniejszego, czyli modlitwy, w której każdego dnia powierzaliśmy przez Serce Maryi misyjne dzieło Kościoła świętego. Miłość Jezusa i wszystkie łaski, kótrymi nas w tym szczególnym czasie obdarował, zobowiązuje nas do trwania w dzieleniu się wiarą i pomocą, ponieważ „Ukochany jest posłany”.