15 MAJA MIJA 50 LAT OD WYJAZDU PIERWSZYCH MISJONARZY TARNOWSKICH DO LUDOWEJ REPUBLIKI KONGA

Kościół tarnowski wspominając datę 15 maja 1973 r., modlitwą uczci wyjazd pierwszych trzech misjonarzy i wszystkich pozostałych, którzy posługiwali czy posługują w 12 krajach na trzech kontynentach.

W niedzielę 14 maja diecezja tarnowska będzie świętowała swą jubileuszową Niedziele Misyjną. Będziemy dziękować Panu Żniwa za 150 misjonarzy, którzy na przestrzeni 50 lat głosili Ewangelię w 12 krajach na 3 kontynentach. Będziemy również prosić o łaskę wytrwania w zapale ewangelizacyjnym i wszelkie potrzebne łaski dla 45 misjonarzy, którzy obecnie podejmują zadania misyjne w 10 krajach świata. Na ten dzień biskup tarnowski Andrzej Jeż skieruje swoje słowo pasterskie do diecezjan. W parafiach wyświetlany będzie specjalnie przygotowany pokaz multimedialny przywołujący obecność i posługę tarnowskich misjonarzy we wspomnianych 12 krajach na przestrzeni minionych lat (1973-2023).

Bp Andrzej Jeż, ks. Stanisław Jeż (po lewej) i ks. Bogdan Piotrowski wśród kobiet w strojach jubileuszowych, Brazzaville, luty 2023 r.