Krzyż misyjny dla ks. Grzegorza Kozioła

W dniu 22 czerwca w kościele parafialnym pw. św. Matki Bożej Królowej Polski w Tarnowie-Mościcach biskup tarnowski Andrzej Jeż wręczył krzyż misyjny i posłał na pracę misyjną na Kubę miejscowego rodaka ks. Grzegorza Kozioła.

Ks. Grzegorz udaje się na Kubę do diecezji Santiago de Cuba, gdzie od lat posługuje ks. Dariusz Pawłowski. Od sierpnia nasi misjonarze będą wspólnie posługiwać w parafii pw. Chrystusa Króla, na której terenie mieszka 120 tys. ludzi, a praktykujących jest ponad 100 osób. Nowo posłany misjonarz jest z kolei trzecim na Kubie, pochodzącym z diecezji tarnowskiej. Kuba jest „najmłodszym” krajem, gdzie posługują tarnowscy księża. Pierwszy dotarł tam w 2016 r. Był nim ks. Witold Machalski.