Tarnowski Wolontariat Misyjny – wykonane prace i plany na przyszłość

W dniu 26 czerwca w sali misyjnej Wyższego Seminarium Duchownego w Tarnowie miało miejsce kolejne spotkanie Tarnowskiego Wolontariatu Misyjnego (TWM), w którym wzięło udział 24 osoby. Wśród zebranych było dwoje misjonarzy: pani Ewa Gawin – misjonarka z Kamerunu i ks. Radosław Słowik posługujący w Boliwii. Wysłuchaliśmy ich świadectw.

Spotkanie rozpoczęło się adoracją Najświętszego Sakramentu w kaplicy bł. Romana Sitki. Następnie, w sali misyjnej podsumowaliśmy pracę TWM w minionym roku akademickim. Najważniejszymi zadaniami podjętymi w tym czasie były dwa wyjazdy naszych wolontariuszy:  Marka Zycha i Ryszarda Raka z małżonką do Republiki Środkowoafrykańskiej. W czasie miesięcznego pobytu jako elektrycy wykonali oni szereg prac w dwóch różnych miejscach, gdzie posługują tarnowscy misjonarze, między innymi w budynkach szpitala w Bagandou.

W minionym roku kontynuowaliśmy akcję „Nakrętka na misyjne studnie”. Udało się nam zebrać prawie 30 ton tego tworzywa. Za pieniądze uzyskane ze sprzedaży nasi misjonarze wybudowali już dwie studnie w Czadzie, a w najbliższym czasie powstanie trzecia, na terenie nowo utworzonej parafii pw. Św. Jana Pawła II na przedmieściach Bangi w Republice Środkowoafrykańskiej.

Na końcu zarysowaliśmy plan działania na najbliższe miesiące.