AKCJA „NAKRĘTKI NA MISYJNE STUDNIE” CIĄGLE TRWA

Już prawie od roku w diecezji tarnowskiej zbierane są plastikowe nakrętki na budowę studni głębinowych w Afryce. Koordynacją tej akcji zajmuje się Tarnowski Wolontariat Misyjny. Do tego dzieła przyłączyło się wiele parafii naszej diecezji, a także szkoły i różne instytucje. Do tej pory udało się zebrać ponad 30 ton plastiku, co ma przełożenie na kwotę ok. 33 tys. złotych. Jak dotąd za zebrane pieniądze wybudowano już dwie studnie w Czadzie. Trzecia studnia również powstanie w Czadzie, w parafii ks. Stanisława Worwy.

Tarnowski Wolontariat Misyjny składa wyrazy podziękowania wszystkim, którzy angażują się w to dzieło, szczególnie firmom przewozowym, które bezinteresownie zebrany materiał dostarczają do skupu w Myślenicach.

Akcja „Nakrętki na misyjne studnie” ciągle trwa. Zachęcamy wszystkich ludzi dobrej woli do wspierania tej inicjatywy.