XXIV SPOTKANIE MISJONARZY TARNOWSKICH

W dniu 14 sierpnia w budynku Wyższego Seminarium Duchownego w Tarnowie odbyło się XXIV  Spotkanie Misjonarzy Diecezjalnych przebywających na urlopie. Przybyło dziesięciu aktualnie pracujących misjonarzy, a wśród nich bp Mirosław Gucwa. Reprezentowali oni sześć krajów z trzech kontynentów: Brazylię, Peru, Republikę Konga, Republikę Środkowoafrykańską, Kamerun i Kazachstan. Spotkanie rozpoczęło się wspólną modlitwą brewiarzową. Następnie misjonarze przybliżyli sytuację Kościołów, w których pełnią posługę. Omawiali też współpracę misyjną w ramach Dzieła Misyjnego Diecezji Tarnowskiej.

Spotkanie było okazją do zasygnalizowania zbliżającego się 50-lecia misji podejmowanych przez tarnowskich prezbiterów oraz świeckich.

ks. Krzysztof Czermak