„DZIECI DZIECIOM MISJI” – ROZPOCZYNAMY 32 EDYCJĘ KOLĘDNIKÓW MISYJNYCH – SPOTKANIE W ARENIE „JASKÓŁKA” TARNÓW

Rozpoczynamy zapisy na spotkanie „Dzieci Misjom”, inaugurujące 32. edycję kolędy misyjnej w diecezji tarnowskiej. Odbędzie się ono 21 września (sobota) br. w Arenie Jaskółka Tarnów (ul. Romualda Traugutta 3B, 33-101 Tarnów-Mościce) w godzinach od 10:00 do 15:00. Tradycyjnie zapisy dokonuje się poprzez kwestionariusz diecezjalny. Ostateczny termin wyznaczamy na 18 września, tj. środę poprzedzającą wydarzenie.

Podczas wrześniowego spotkania pragniemy zaprezentować temat przewodni kolejnej edycji misyjnego kolędowania, okolicznościową scenkę bożonarodzeniową oraz piosenkę, z którą kolędnicy udadzą się do rodzin. Jest to również sposobność, aby podziękować wszystkim dzieciom za dotychczasową ich posługę na rzecz misji ad gentes Kościoła oraz zmotywować je do aktywnego i wspólnotowego działania na terenie ich parafii. Ponadto, w tym dniu odczytany zostanie okolicznościowy list Papieża Franciszka skierowany do zaangażowanych w kolędę misyjną.

W programie przewidzieliśmy między innymi katechezy poświęcone byciu „małym” uczniem-misjonarzem, spotkanie z misjonarzami z Boliwii, animację misyjną, zabawy i tańce integracyjne czy prezentację salezjańskiego projektu “Wioski świata”.

link do kwestionariusza: