XX DIECEZJALNE SPOTKANIE MISYJNE RÓŻ ŻYWEGO RÓŻAŃCA W ZABAWIE

W sobotę 23 października 2021r. w sanktuarium bł. Karoliny Kózkówny w Zabawie miało miejsce XX Diecezjalne Spotkanie Misyjne Róż Żywego Różańca.

Przybyło na nie 550 osób sponad 50 parafii diecezji tarnowskiej. Eucharystii koncelebrowanej przez około 35 kapłanów przewodniczył abp Henryk Nowacki. W kazaniu podkreślał pracę misjonarzy osadzoną na trudzie, którego był świadkiem jako nuncjusz apostolski w kilku krajach Ameryki Południowej i Afryki.

Specjalnymi gośćmi spotkania byli misjonarze: ks. Robert Pyzik z Kazachstanu i ks. Tomasz Fajt z Boliwii. Ten ostatni podzielił się z uczestnikami świadectwem o pracy misyjnej.

Oczyma wyobraźni uczestnicy stanęli przy grobie księdza Jana Czuby w przeddzień 23-ciej rocznicy jego męczeńskiej śmierci w Kongu Brazzaville.

Uczestnicy dzięki słowu ks. Zbigniewa Szostaka, miejscowego proboszcza, przybliżyli się do postaci bł. Karoliny. Mieli też okazję uświadomić sobie, że Papieskie Dzieło Rozkrzewiania Wiary, w które się włączają, powstało dzięki założycielce Żywego Różańca Paulinie Jaricot.

Spotkanie zakończyło się uroczystą modlitwą różańcową. Uczestnicy modlili się za misje i misjonarzy na poszczególnych kontynentach.