150. MISJONARZ TARNOWSKI

W kościele pw. Narodzenia Najświętszej Maryi Panny w Piwnicznej biskup tarnowski Andrzej Jeż wręczył krzyż misyjny i posłał na pracę misyjną do Boliwii miejscowego rodaka ks. Tomasza Kuliga. Nowo posłany misjonarz w październiku podejmie swą posługą w wikariacie apostolskim Ñuflo de Chávez, gdzie posługuje już pięciu tarnowskich misjonarzy. Ks. Tomasz jest w ogóle piętnastym księdzem tarnowskim, który swoją pracę ewangelizacyjną łączy z Kościołem w Boliwii i sto pięćdziesiątym księdzem Kościoła tarnowskiego, który opuszcza swój Kościół lokalny jako misjonarz. W uroczystości wzięło udział niemal 50 księży, zwłaszcza z rocznika święceń ks. Tomasza, ale również misjonarze z Boliwii, Peru i Republiki Środkowoafrykańskiej. Przybyli też reprezentanci Tarnowskiego Wolontariatu Misyjnego.