ZAPROSZENIE NA XXI DIECEZJALNE SPOTKANIE MISYJNE RÓŻ ŻYWEGO RÓŻAŃCA

Wszystkich, którzy chcą modlić się z nami za misje i misjonarzy modlitwą różańcową, zapraszamy na XXI Diecezjalne Spotkanie Misyjne Róż Żywego Różańca. Będzie ono miało miejsce w Muszynie, w kościele pw. bł. Marii Teresy w dniu 22 października, w wigilię Światowego Dnia Misyjnego, rozpoczynającego Tydzień Misyjny.

Rozpoczniemy Eucharystią o godz. 1000 pod przewodnictwem biskupa tarnowskiego Andrzeja. Będziemy, jak zwykle, modlitwą różańcową wspierać misje, misjonarzy (obecni będą ich reprezentanci), a także prosić o beatyfikację naszego męczennika ks. Jana Czuby. Dzień naszego spotkania będzie tradycyjnie wspomnieniem 24-tej rocznicy jego męczeńskiej śmierci. Zapoznamy się też bliżej z postacią bł. Marii Teresy.

Podczas spotkania, jak zwykle, zapewniamy tradycyjną drożdżówkę z herbatą, w związku z czym prosimy, aby uczestnicy (zarówno indywidualni, jak i grupy) zgłosili wcześniej swoją obecność. Robimy to za pomocą kwestionariusza umieszczonego na stronie diecezjalnej www. Należy kliknąć w „Kwestionariusz” znajdujący się na szarym pasku w górnej części strony. Zapisy od 10 października.

Uprzejmie prosimy o zgłaszanie się w powyższy sposób, nie zwlekając na ostatnią chwilę, gdyż będzie to bardzo pomocne w organizacji spotkania.

Zakończenie spotkania przewidziane jest na godz. 1400. Księży prosimy o zabranie ze sobą alby i stuły synodalnej.

Z braterskim pozdrowieniem

Ks. Krzysztof Czermak

P.S. Przypominamy, że na naszej stronie www.misje.diecezja.tarnow.pl można znaleźć stosowne informacje i pomoce, które posłużą w jak najlepszym przeżywaniu Światowego Dnia Misyjnego i Tygodnia Misyjnego.