KOLEJNA SESJA SAM

W dniach 17-19 lutego 2023 roku w Domu Formacji Misyjnej im. ks. Jana Czuby na Kozieńcu odbyła się kolejna sesja Szkoły Animacji Misyjnej, w której wzięło udział 21 uczestników. Tematem wiodącym były dokumenty misyjne Kościoła, a szczególnie encyklika Jana Pawła II Redemptoris Missio i adhortacja papieża Franciszka Evangelii Gaudium. Wykład ten przeprowadził alumn WSD w Tarnowie Dawid Tokarz. W nawiązaniu do tych dokumentów została przeprowadzona debata na temat ewangelizacji we współczesnym świecie. Oprócz tego była mowa o metodyce pracy z młodzieżą oraz została przedstawiona historia posługi misyjnej tarnowskich misjonarzy, która twa już od 50 lat na trzech kontynentach. Samowicze sporo czasu poświęcili na formację duchową, uczestnicząc w każdy dzień we Mszy świętej, adorując Pana Jezusa w Najświętszym Sakramencie i słuchając konferencji na temat Eucharystii. Kolejna sesja SAM-u odbędzie się w dniach17 – 19 marca.