SAM – MARZEC 2023

W Domu Formacji Misyjnej im. ks. Jana Czuby w Czchowie – Kozieńcu w dniach 17-19 marca 2023 r. odbyła się kolejna sesja Szkoły Animacji Misyjnej, w której wzięło udział 24 uczestników i czterech animatorów. Koordynatorem sesji był ks. Stanisław Wojdak. Tym razem tematem dominującym była teologia Eucharystii i warsztaty liturgiczne. Wspólnie przeżywana codzienna Eucharystia, Liturgia Godzin i adoracja Najświętszego Sakramentu gromadziły nas w domowej kaplicy. Młodzież wyrażała swoją miłość do Jezusa pięknym i żywiołowym śpiewem. Na koniec sesji został przeprowadzony egzamin. W maju czeka nas jeszcze jedno spotkanie, które będzie formą rekolekcji, podczas których 10 uczestników otrzyma dyplomy ukończenia SAM-u. Mamy nadzieję, że wielu z nich zaangażuje się w swoich parafiach w grupach misyjnych i włączy się do prowadzenia Misyjnych Wakacji z Bogiem jako animatorzy.