KOLEJNA SESJA SZKOŁY ANIMACJI MISYJNEJ DLA DOROSŁYCH

W dniach od 30 czerwca do 2 lipca w Domu Formacji Misyjnej im. ks. Jana Czuby w Czchowie odbyła się kolejna edycja Szkoły Formacji Misyjnej, w której wzięło udział 25 uczestników: z parafii naszej diecezji (w tym jedna siostra zakonna), dwie osoby z dwóch innych diecezji oraz 6 alumnów naszego Seminarium. Program Szkoły dotyczył duchowości misyjnej, wymiaru misyjnego duszpasterstwa, finansów misyjnych oraz przedsięwzięcia kolędników misyjnych. Uczestnicy mieli okazję spotkać się z ks. Jackiem Kwiekiem, misjonarzem posługującym w Republice Środkowoafrykańskiej oraz o. Jerzym Faliszkiem SVD, byłym dyrektorem krajowym PDM w Argentynie, ciągle w niej posługującym jako duszpasterz. Uczestnicy SFM-u zostali zaproszeni na kolejny stopień formacji, który odbędzie się w przyszłym roku. Oprócz misjonarzy gościem spotkania był ks. Jan Wnęk jako prelegent.