MISYJNE WAKACJE Z BOGIEM – 23-28.07.2023

W dniach 23-28 lipca dzieci z całej naszej diecezji odpoczywały i formowały się w duchu misyjnym w czasie „Misyjnych Wakacji z Bogiem” na Kozieńcu.

Dom Formacji Misyjnej Diecezji Tarnowskiej im. ks. Jana Czuby jest corocznie miejscem, gdzie zaszczepia się wiedzę i ducha misyjnego od najmłodszych lat. W czasie oazy, poprzez codzienną Eucharystię, nabożeństwa czy pracę w grupach, uczymy się, że bycie ukochanym dzieckiem Boga jest również źródłem naszego powołania misyjnego. Każdego dnia poznając dzieła misyjne Kościoła oraz wielu świętych i błogosławionych, którzy poświęcili swoje życie sprawie głoszenia Ewangelii stają się bliższymi uczniami Jezusa. Uczeń Jezusa jest również misjonarzem, czyli tym, który mówi innymi o Bogu. Dzieci poznają, w jaki sposób mogą stać się „małymi misjonarzami” z wielkim sercem – szczególnie dla swoich rówieśników w krajach misyjnych.

Czas oazy wypełniony jest różnego rodzaju zadaniami, gdzie uczestnicy podzieleni w grupach kontynentalnych, uczą się współpracy i spędzania czasu na wspólnej zabawie. Każdy dzień skupiał się wokół określonego tematu; miłości Boga, Chrztu świętego, modlitwie, Eucharystii oraz Papieskiego Dzieła Misyjnego Dzieci.

Relacja filmowa pod tym linkiem: MWB 23-28.07. 2023r. – film