MISYJNE WAKACJE Z BOGIEM- 31.07 – 6.08. 2023

Od 31 lipca do 6 sierpnia  w Domu Formacji Misyjnej Diecezji Tarnowskiej im. ks. Jana Czuby na Kozieńcu w oazie misyjnej uczestniczyło 33 młodych ludzi – to najczęściej uczniowie klasy szóstej, siódmej, ósmej i pierwszej szkoły średniej. Ten turnus prowadził ks. Szczepan Wajda i czterech animatorów – dwie animatorki z Mogilna – Dominika i Martyna oraz dwóch kleryków tarnowskiego seminarium – Daniel z Muszynki (parafia Tylicz) i Ozyrys z Republiki Środkowoafrykańskiej. Każdy dzień oazy był wypełniony od rana do wieczora wieloma punktami.

Codziennie poznawaliśmy postać świętego lub świętej związanych z misjami, m.in. św. Teresę z Lisieux, Matkę Teresę z Kalkuty, bł. Zbigniewa Strzałkowskiego i ks. Jana Czubę. Ponadto pracowaliśmy w 4 grupach prowadzonych przez animatorów.  Pracując w grupach realizowaliśmy zadania związane z Papieskim Dziełem Misyjnym Dzieci lub Pismem świętym. Nagrywaliśmy filmiki, tworzyliśmy plakaty, odgrywaliśmy scenki. Każdy też otrzymał specjalne zaproszenie na adorację Najświętszego Sakramentu, która odbyła się wieczorem w pierwszy piątek.  Pierwszy piątek to jedyny dzień, w którym nie było pogodnego wieczoru. Poza tym każdy spędzony jest na zabawach integracyjnych. Byliśmy też na pieszej pielgrzymce w Tropiu u świętych Świerada i Benedykta.

Na oazie młodzi każdego dnia uczestniczyli we Mszy św. starannie się też do niej przygotowując poprzez szkołę śpiewu i liturgii. Mieli też poranną modlitwę i wieczorne nabożeństwo. Większość z nich już zaangażowana jest w działalność misyjną w swoich parafiach, w PDMD albo są kolędnikami misyjnymi. Wielu z uczestników pragnie dalej angażować się w misje i kontynuować formację w szkole animacji misyjnej.