FESTYN MISYJNY 25-LECIA

W dniu 9 września przy Domu Formacji Misyjnej im. ks. Jana Czuby zgromadziło się kilkaset osób z okazji 25. rocznicy męczeńskiej śmierci patrona tego Domu, jak i 25. rocznicy działalności tego jedynego w swoim rodzaju ośrodka misyjnego. Na festyn przybyli misjonarze – księża i świeccy. Mszy św. otwierającej całe wydarzenie, którą koncelebrowało25 księży, przewodniczył bp Leszek Leszkiewicz. W swoim słowie wezwał wszystkich do docenienia słowa Bożego i posługiwania się nim w codziennym życiu. Festyn miał na celu przede wszystkim wzmocnienie czy też obudzenie świadomości, że jako diecezja posiadamy skarb w postaci misjonarza, który na misjach oddał życie za Chrystusa.

Na scenie umieszczonej na boisku sportowym uczniowie Szkoły im. ks. Jana Czuby w Słotowej przedstawili potrzeby misyjne w świecie, skupiając uwagę słuchaczy na osobie ks. Jana Czuby. Na tej samej scenie i boisku miało miejsce uwielbienie Boga za życie i śmierć ks. Jana, za jego gotowość przynależności do Chrystusa w każdym czasie.

Uczestnicy mogli kosztować różnych smacznych potraw i posilać się nimi, a były one wytworem miłych pań z pięciu Kół Gospodyń Wiejskich. Przybyły one z:Bobowej, Czchowa, Jodłówki-Wałek, Tymowej i Tworkowej. Dzieci miały dużo atrakcji i zapewne wróciły do domów zadowolone. Jeśli temu wydarzeniu dorośli nadali odpowiedni komentarz, zapewne spełniło ono swoje zadanie ewangelizacyjne.