BENEMERENTI IN OPERE EVANGELIZATIONIS 2023

Kapituła medalu „Benemerenti in Opere Evangelizationis”, której przewodniczy biskup tarnowski Andrzej Jeż, przyznała nagrody w roku 2023. Uroczystość odbyła się tym razem w budynku Wyższego Seminarium Duchownego w Tarnowie.

Medal „Benemereti” przyznawany jest w czterech kategoriach: „za zasługi w dziele misyjnym”, „pomoc modlitewna i duchowa”, „pomoc materialna i finansowa misjom” oraz „informacja medialna”.

W tym roku jednym z odznaczonych specjalnym wyróżnieniem, poza wspomnianymi kategoriami, jest Kościół tarnowski, który otrzymał medal za 50-lecie misyjnego zaangażowania w Kościele powszechnym. Medal w imieniu diecezji odebrali dwaj misjonarze związanie z Kościołem w Republice Konga – księża Marian Pazdan i Bogdan Piotrowski.

Wcześniej medale Benemerenti otrzymali misjonarze tarnowscy: ks. Stanisław Wojdak, ks. Marek Mroczek, p. Ewa Gawin i p. Elżbieta Wryk