SIOSTRY Z TARNOWSKIEGO KARMELU WEZMĄ UDZIAŁ W 31. EDYCJI KOLĘDNIKÓW MISYJNYCH

Siostry z tarnowskiego Karmelu, również wezmą udział w 31. edycji Kolędników Misyjnych. Jak zapewnia Matka Joanna, przełożona tarnowskiej wspólnoty, pragną to uczynić za wzór św. Teresy z Lisieux, patronki misji, czyli poprzez modlitwę w intencji wszystkich małych misjonarzy, którzy począwszy od 26 grudnia w wielu parafiach w naszej diecezji odwiedzą rodziny z orędziem pokoju i zbiorą ofiary na projekty realizowane przez tarnowskich misjonarzy.

Uczestnictwo sióstr karmelitanek w kolędzie misyjnej to wyjątkowa forma, która przypomina nam, że działalność misyjna Kościoła potrzebuje modlitwy Ludu Bożego. Zachęcamy zatem wszystkich, aby w swojej codziennej modlitwie i adwentowym zamyśleniu pamiętali o dzieciach, które będą się jednoczyć pod sztandarem Kolędników Misyjnych. Niech to zjednoczenie będzie stanie się zarzewiem prawdziwej komunii misyjnej naszego tarnowskiego Kościoła – mówi ks. Maksymilian z Wydziału Misyjnego.