Z wizytą misyjną w Republice Środkowoafrykańskiej

Wikariusz biskupi ds. misji, ks. Krzysztof Czermak od 10 lutego odwiedza naszych misjonarzy pracujących w Republice Środkowoafrykańskiej i Kamerunie. W Republice Środkowoafrykańskiej pracuje 9 tarnowskich księży oraz 2 osoby świeckie. W zamiarze wikariusza biskupiego do spraw misji są odwiedziny wszystkich misjonarzy w tym kraju, pracujących w 5 różnych miejscach.

Ks. Czermak pisze bezpośrednio z Bimbo: "Moja wizyta związana jest z odwiedzinami misjonarzy, którzy pracują w dwóch afrykańskich krajach – w Republice Środkowoafrykańskiej i w Kamerunie. W tym pierwszym kraju pracuje 9 księży oraz 2 osoby świeckie, natomiast w Kamerunie 3 panie, które w Bertoua prowadzą szkołę dla dzieci głuchoniemych. Ta wizyta związana jest również z dwoma wielkimi projektami prowadzonymi przez diecezję tarnowską. Pierwszy z nich to szpital działający w Bagandou, na południu Republiki Środkowoafrykańskiej. Szpital wybudowany przez tarnowskich misjonarzy, a później prowadzony przez naszych świeckich misjonarzy, w najbliższym czasie przejdzie w ręce sióstr Kombonianek – zgromadzenia, które powstało kiedyś specjalnie dla Afryki, dla działalności misyjnej Kościoła w Afryce." 

W pierwszym etapie swej podróży ks. Krzysztof przebywa w Bimbo spotykając się z wiernymi tej parafii w różnych miejscach w tym w wioskach.